קורס Tableau

כל הקורסים ניתנים לשינוי בהתאם לצורכי הלקוח וסילבוס סופי יקבע לאחר שיחת איפיון מקצועית

דרישות קדם

  • רקע קודם בניתוח נתונים
  • הכרות עם Excel ומסדי נתונים
  • הכרות עם מושגי בסיס בסטטיסטיקה

קהל היעד

  • אנשי BI ואנשים העוסקים בתחומי ה-Data וניתוח נתונים
  • מפתחי תוכנה המעוניינים ללמוד ניתוח וויזואליזציה של נתונים
  • אנליסטים שמעוניינים להתמקצע ב-Tableau

פרטים נוספים

  • 40 שעות אקדמאיות.
  • הקורס מועבר בZOOM או פרונטאלי בבית הלקוח.
  • פרטי הקורס ניתנים לשינוי והתאמה.

למה

קורס Tableau

?

Tableau הוא כלי מוביל לויזואליזציה וניתוח נתונים, שפותח על ידי Tableau Software בשנת 2003. Tableau מאפשר יצירת דוחות אינטראקטיביים ו Dashboards בצורה קלה ואינטואיטיבית, תוך שילוב מקורות נתונים שונים והצגת מידע בצורה ברורה ומובנת. הכלי מציע יכולות מתקדמות לניתוח נתונים, אינטגרציה עם מערכות שונות ויצירת ויזואליזציות דינמיות.

"קורס Tableau" מיועד לאנשי BI, מנתחי נתונים, ואנליסטים המעוניינים להתמחות בויזואליזציה וניתוח נתונים באמצעות Tableau. הקורס פונה לאנשים עם רקע קודם בניתוח נתונים ומעניק להם את הידע והכלים לבנות ולתכנן דוחות ודשבורדים מקצועיים.

במהלך הקורס המשתתפים יכירו את היתרונות של Tableau ככלי לויזואליזציה וניתוח נתונים, וילמדו את הכלים והטכניקות המתקדמות ליצירת דוחות אינטראקטיביים, שילוב נתונים ממקורות שונים וניתוח נתונים מתקדם.

שימו לב שקורס זה דורש רקע קודם בניתוח נתונים והכרות עם כלים כמו Excel או SQL. אם אין לכם רקע מתאים, מומלץ לשלב את הקורס ביחד עם קורס SQL או קורס Data Analyst .

רוצה להצטרף אלינו?

למה מתאים
הקורס

נושאים עיקריים בקורס:

• Overview of Tableau and its features

• Installing and setting up Tableau

• Understanding Tableau workspace

• Connecting to data sources

• Basic chart types in Tableau

מבוא ל-Tableau

בחלק זה של הקורס נלמד על Tableau והפיצ'רים המרכזיים שלו, כולל היכולת ליצור ויזואליזציות עשירות ומובנות בקלות. נבין כיצד להתקין ולהגדיר את התוכנה במערכת שלנו, נלמד להכיר את סביבת העבודה של Tableau, ונתחיל לעבוד עם מקורות נתונים שונים. נלמד גם על סוגי הגרפים הבסיסיים שאפשר ליצור, כמו גרפי עמודות, קווים, עוגות ופיזור, שיאפשרו לנו להתחיל לבנות ויזואליזציות בקלות.

קורס טבלו - חיבור נתונים

בחלק זה של הקורס נלמד כיצד להתחבר למקורות נתונים שונים, כולל מסדי נתונים, קבצי Excel, ושירותי ענן. נלמד לנהל נתונים שהוצאו (data extracts) כדי לשפר את ביצועי הויזואליזציות שלנו, ולעבוד עם נתונים חיים ונתונים שהוצאו בהתאם לצרכים השונים. נלמד לשלב נתונים (data blending) ממקורות שונים כדי ליצור תמונה כוללת ומלאה יותר. כמו כן, נבין כיצד לנהל מטא-נתונים ב-Tableau, כולל התאמה אישית של שמות השדות והגדרת מאפיינים נוספים.

ויזואליזציות בסיסיות

בחלק זה של הקורס נלמד כיצד ליצור גרפים בסיסיים כגון גרפי עמודות וקווים, גרפי עוגה ופיזור. נלמד להשתמש במפות גאוגרפיות, טבלאות טקסט ומפות חום, ולבצע התאמות אישיות לויזואליזציות הבסיסיות שלנו.

סוגי גרפים מתקדמים

בחלק זה של הקורס נלמד כיצד לבנות גרפים מתקדמים שיכולים להציג מידע מורכב בצורה ברורה ואינטואיטיבית. נתחיל עם גרפי Bullet להצגת ביצועים, נלמד ליצור Treemaps ו-Bubble charts להצגת היררכיות בצורה ויזואלית. נלמד להשתמש ב-Gantt charts לניהול פרויקטים והצגת לוחות זמנים. נבין כיצד לבנות Waterfall charts להצגת שינויים מצטברים על פני זמן או קטגוריות, ולבסוף, נלמד ליצור Motion charts להצגת נתונים משתנים על פני זמן בצורה אנימטיבית ודינמית.

ארגון נתונים ב-Tableau

בחלק זה של הקורס נלמד כיצד לארגן ולנהל את הנתונים ב-Tableau בצורה אפקטיבית. נלמד למיין ולסנן נתונים כדי להתמקד במידע הרלוונטי, להשתמש בקבוצות וסטים כדי לאחד נתונים דומים ולבצע ניתוחים מותאמים אישית. נלמד ליצור היררכיות ולבצע Drill-down כדי לחקור נתונים ברמות פירוט שונות. נבין כיצד להשתמש ב-Bins ו-Histograms להצגת התפלגויות נתונים ולנהל אגרגציה של הנתונים כדי להציג מידע ברמת פירוט משתנה.

שדות מחושבים וחישובי טבלאות

בחלק זה של הקורס נלמד כיצד ליצור שדות מחושבים (calculated fields) כדי להוסיף לוגיקה מורכבת ושכבות נוספות של מידע לנתונים שלנו. נשתמש בפונקציות מחרוזת, תאריך ומתמטיות (string, date, and mathematical functions) כדי לבצע חישובים מותאמים אישית. נלמד על חישובי טבלאות בסיסיים ומתקדמים (table calculations), כולל חישובים מצטברים, אחוזים ושינויים על פני זמן. נבין כיצד להשתמש בביטויי LOD (Level of Detail) לביצוע חישובים ברמות פירוט שונות ולבצע אגרגציות מותאמות אישית.

Dashboards ו-Stories

בחלק זה של הקורס נלמד כיצד לעצב Dashboards אפקטיביים, להוסיף אלמנטים אינטראקטיביים ל-Dashboards, ליצור ולנהל Stories, להשתמש בפעולות לשיפור האינטראקטיביות, ולבחון שיטות עבודה מומלצות לעיצוב Dashboards.

עיצוב ופורמט

בחלק הזה בקורס טבלו נלמד כיצד להתאים אישית Tooltips, לעצב פונטים וצבעים, להשתמש בצורות ותמונות, לעצב עבור מכשירים שונים, ולבחון שיטות עבודה מומלצות לעיצוב ויזואלי.

מפות וניתוח מרחבי

בחלק זה של הקורס נלמד כיצד ליצור ולהתאים אישית מפות, להשתמש בתפקידי גאוגרפיה וב-Geocoding, לעבוד עם קבצים מרחביים, להשתמש בתמונות רקע במפות, ולבצע טכניקות מיפוי מתקדמות.

ניתוח מתקדם

בחלק זה של הקורס נלמד כיצד להשתמש בקווי מגמה וחיזוי (trend lines and forecasting) כדי לזהות דפוסים ולחזות מגמות עתידיות על בסיס הנתונים. נבצע ניתוח אשכולות (Clustering analysis) כדי לזהות קבוצות נתונים דומות ולהבין את הקשרים ביניהם. נלמד להשתמש בקווי התייחסות ופסים (reference lines and bands) להוספת מידע נוסף לויזואליזציות שלנו ולהדגשת מגמות ומדדים חשובים. כמו כן, נלמד ליישם טכניקות סטטיסטיות שונות ב-Tableau לביצוע ניתוח נתונים מתקדם, כולל ניתוח רגרסיה ובדיקות סטטיסטיות.

אינטגרציה עם כלים אחרים

בחלק זה של הקורס נלמד כיצד לשלב את Tableau עם כלים נוספים כדי להרחיב את יכולות הניתוח והויזואליזציה שלנו. נבין כיצד להשתמש ב-Tableau יחד עם R ו-Python לביצוע ניתוחים מתקדמים ויצירת ויזואליזציות מותאמות אישית. נלמד להתחבר ל-Web data connectors כדי למשוך נתונים ממקורות שונים באינטרנט. נבין כיצד לייצא ולשתף נתונים מ-Tableau בצורה יעילה, ונכיר את ה-APIs וה-Extensions של Tableau לשילוב תכונות נוספות ולהתאמת היכולות של התוכנה לצרכים שלנו.

אפשר לשלב בחלק זה אלמנטים מתוך קורס R

Tableau Server ו-Online

בחלק זה של הקורס נלמד על Tableau Server ו-Tableau Online, כיצד לפרסם Workbooks ל-Server/Online, לנהל משתמשים והרשאות, לתזמן רענון נתונים, ולבחון שיטות עבודה מומלצות לניהול שרת.

אופטימיזציית ביצועים

בחלק זה של הקורס נלמד כיצד להקליט ולנתח ביצועים, לאופטימיזציית ביצועי Workbooks, לנהל נתונים שהוצאו ונתונים חיים, להפחית זמני טעינה, ולבחון שיטות עבודה מומלצות ליצירת Workbooks יעילים.

פרויקט והכנה להסמכה

בחלק זה של הקורס נלמד על מבחני ההסמכה של Tableau, נקבל טיפים להכנה למבחן, נבצע פרויקט סיום הכולל בניית Dashboard מקיף, נקבל משוב מקולגות, ונסכם את הקורס ונבין את הצעדים הבאים להמשך.

Azure Infrastructure Operations

אנגולר 9 היא הגרסה העדכנית ביותר של של ה Framework של Google לבניית יישומים מורכבים בדפדפן . גרסה מתקדמת זו מספקת את כל הדרוש לבניית צד הלקוח (Front End) בצורה מהירה, עם ניהול זיכרון חכם, ניהול נתונים, שירותי Http, עבודה עם טפסים ועוד. בקורס זה נלמד את כל היכולות המתקדמות של הספרייה, החל מנושאים כלליים כגון תכנון ארכיטקטורת מערכת Web בעידן המודרני, בניית פקדים בסיסיים ומתקדמים ע״י מימוש מודל MVVM, תקשורת בין פקדים, עבודה עם טפסים חכמים, תקשורת אסינכרונית ועבודה מול השרת, ועד אפליקציות מבוססות Single Page Applications. (לסילבוס מפורט – ראה בהמשך) בהתאם למתכונת Extreme70, הקורס מועבר כמעבדה מתקדמת וכולל גם פרוייקט גמר.

לאיזה תפקידים נדרש הידע של הקורס?

כלים בשימוש בקורס

BI Developer

כתיבת סקריפטים, שאילתות ופרוצדורות המביאות לידי ביטוי הבנה מעמיקה של מתודולוגיות BI.

Data Analyst

ריכוז הפעילות המחשובית של פרויקטים בנושא מדדי איכות ובטיחות, ניהול ועיבוד מסד נתונים ייעודי לניהול המידע הקשור למדדים, ביצוע אפיון דרישות, ופעילות להטמעת שינויים נדרשים בתהליכי עבודה לצורך עמידה מיטבית במדדים בשיתוף וליווי של כלל מנהלי האגפים והמחלקות.

Geospatial Data Visualization Specialist

מתמחה בהצגת מידע גיאוגרפי בצורה חזותית ומתמקד בשימוש במידע שנמצא בקשר למיקום גיאוגרפי, כגון מפות, תרשימים גיאוגרפיים, דיאגרמות, תמונות או נתוני GPS, כדי לסייע בהבנת המידע, ניתוחו והצגתו בצורה ברורה ויעילה.

Data Visualization Developer

תפקידו של מפתח ויזואליזציה של נתונים הוא להפוך את המידע המורכב לגרפיקה,  תרשימים וטבלאות כך שיהיו קלים להבנה ולניווט.

הקורסים כוללים

אפשרות להקלטה
של כל
הקורסים

ליווי שוטף של הקבוצה על ידי המדריך + תמיכה לאורך כל ההכשרה

התאמה אישית של הצרכים בהתאם לצורכי ההכשרה

לאיזה תפקידים נדרש הידע של הקורס?

Cloud Architect

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

כלים בשימוש בקורס

אתם שואלים
אנחנו עונים

הקורסים שלנו מועברים בדרך שנוחה לכם – פרונטלי בבית הלקוח, בכיתה פיזית מטעם codePro ברחבי הארץ, או בבית הלקוח.

כן, ניתן לשנות ולהתאים באופן אישי את הסילבוס בהתאם לצורכי החברה. לפני כל הכשרה המומחים של codePro מקיימים פגישה עם הלקוח, מבינים את הצורך ומתאימים את ההכשרה בצורה הטובה ביותר.

בלמידה והטמעת טכנולוגיה חדשה אנחנו מאמינים בעבודה בידיים, לכן כל ההכשרה מלווה בעבודה ותרגול. גם במהלך השיעור – וגם לאחר השיעור. 

סגל הדרכה שלנו מגוון ומורכב מהמרצים הטובים בישראל.

המרצים שלנו בעלי ניסיון רב בהדרכה, וכמובן בעלי ניסיון מתאים מהתעשייה לסוג ההכשרה הספציפי.

לפני התחלת הקורס תוכלו לשוחח עם המרצה ולהתרשם ממנו, ונוכל גם להציג לכם את הקו"ח והניסיון הרלוונטי של המרצה לתחום ההדרכה.

קורסים נוספים

קורס Data Science

קורס ElasticSearch

קורס עיצוב גרפי עם כלי AI

קורס WPF לפיתוח אפליקציות Windows

קורס UI/UX עם Figma

מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר לייעוץ ראשוני ללא עלות

מעוניינים בפרטים נוספים?

דילוג לתוכן