קורס ElasticSearch

כל הקורסים ניתנים לשינוי בהתאם לצורכי הלקוח וסילבוס סופי יקבע לאחר שיחת איפיון מקצועית

דרישות קדם

  • אוריינטציה טכנולוגית
  • ניסיון קודם בעולם התכנות/בעולמות ה DATA
  • ניסיון משמעותי בעבודה עם נתונים

קהל היעד

  • אנשי Data ואנליסטים
  • מנהלי מערכות ואנשי Devops
  • מפתחי תוכנה

פרטים נוספים

  • 40 שעות אקדמאיות.
  • הקורס מועבר בZOOM או פרונטאלי בבית הלקוח.
  • פרטי הקורס ניתנים לשינוי והתאמה.

למה

קורס ElasticSearch

?

ElasticSearch הוא מנוע חיפוש וניתוח נתונים מתקדם, המבוסס על Apache Lucene. הוא מאפשר חיפוש טקסטואלי מהיר, מספק ניתוח נתונים בזמן אמת ומציע כלים מתקדמים לניהול מסדי נתונים גדולים ומורכבים.
ElasticSearch ידוע ביכולת האינדוקס המהירה שלו, התמיכה המובנית במבני נתונים גמישים כמו JSON, והאינטגרציה החזקה עם REST API.

"קורס ElasticSearch" מיועד למפתחים, מהנדסי דאטה, מנהלי מערכות ואנשי DevOps המעוניינים ללמוד ולהעמיק בטכנולוגיה זו, בקורס יש  דגש רב על ניהול חיפושים וניתוחי נתונים יעילים. הקורס פונה למי שיש לו רקע בסיסי במערכות מסדי נתונים, HTTP ו-REST APIs, ומחפש להרחיב את יכולותיו ולאמץ טכנולוגיה חדשה ומתקדמת.

במהלך הקורס, המשתתפים יכירו את היתרונות של ElasticSearch ככלי חיפוש וניתוח נתונים, וילמדו את הכלים והטכניקות המתקדמות להפקת תובנות מנתונים בצורה יעילה ופשוטה.

רוצה להצטרף אלינו?

למה מתאים
הקורס

נושאים עיקריים בקורס:

• Understanding the inverted index

• Mapping and data types

• Indexing documents

• Updating and deleting documents

• Index aliases and aliases

מבוא ל-Elasticsearch

תיאור:

בחלק זה של הקורס נלמד מהו Elasticsearch, מנוע חיפוש וניתוח נתונים מתקדם המבוסס על Apache Lucene. נבין את השימושים האפשריים ב-Elasticsearch, כגון חיפוש טקסטואלי, ניתוח לוגים, ושימוש במערכות Big Data. נעמיק בארכיטקטורה והמרכיבים של Elasticsearch, כולל Cluster, Node, Index ו-Document. כמו כן, נלמד כיצד להתקין ולהגדיר את Elasticsearch, ונתחיל בעבודה בסיסית עם המערכת, כולל יצירה וביצוע של שאילתות בסיסיות.

אינדוקס נתונים ב ElasticSearch

בחלק זה של הקורס נלמד על המושג inverted index, אחד מהמרכיבים המרכזיים ב-Elasticsearch שמאפשר חיפוש מהיר ויעיל. נבין את החשיבות של Mapping וסוגי נתונים שונים להגדרת מבנה הנתונים במסד הנתונים. נלמד כיצד לאנדקס מסמכים (Indexing documents), לעדכן ולמחוק מסמכים, וכן על השימוש ב-Index aliases כדי לשפר את ניהול הנתונים והשימוש בהם.

שאילתות וחיפוש

בחלק זה של הקורס נלמד על Query DSL, השפה המיוחדת של Elasticsearch לביצוע שאילתות מורכבות. נחקור את החיפוש הטקסטואלי המלא (Full-text search) ואת השאילתות ברמת המונח (Term-level queries) שמאפשרות חיפושים מדויקים. נלמד על שאילתות מורכבות (Compound queries) המשלבות מספר תנאים, וכן על חשיבות דירוג הרלוונטיות (Relevance scoring) לשיפור תוצאות החיפוש והדיוק שלהן.

אגרגציות (Aggregations) וניתוח נתונים

בחלק זה של הקורס נלמד על Aggregations ב-Elasticsearch, שהן כלי חזק לניתוח נתונים והפקת תובנות. נבין את השימוש ב Metric aggregations ו Bucket aggregations לחישוב וארגון הנתונים. נלמד על Pipeline aggregations שמאפשרות לבצע חישובים מורכבים על תוצאות Aggregations אחרות. נדון בביצועי Aggregations וכיצד לשפרם, ולבסוף נלמד כיצד להמחיש אגרגציות ב-Kibana, כלי ויזואליזציה מתקדם המתחבר ל-Elasticsearch.

ניהול Cluster

בחלק זה של הקורס נלמד על ניהול Cluster ב-Elasticsearch. נבין את התפקידים השונים של Nodes והטופולוגיה של המערכת. נלמד כיצד מוקצים ומועתקים Shards, ונדון בשמירה על בריאות ה-Cluster וניטורו. נעסוק בגיבוי ושחזור נתונים ב-Cluster, ולבסוף נלמד כיצד לעדכן ולשדרג את ה-Cluster בצורה בטוחה ויעילה.

מידול נתונים ו-Mapping

בחלק זה של הקורס נלמד על מידול נתונים ו-Mapping ב-Elasticsearch. נבין את סוגי ה-Mapping וסוגי הנתונים השונים של שדות (Field data types). נעמיק בסוגי נתונים מקוננים (Nested) ואובייקטים. נלמד על Mapping דינמי (Dynamic mapping) שמאפשר יצירת שדות חדשים אוטומטית, ועל שימוש בתבניות אינדקס (Index templates) לניהול תצורת הנתונים. לבסוף, נבחן שיטות עבודה מומלצות ל-Mapping לשיפור ביצועי וניהול הנתונים.

אופטימיזציה של שאילתות

בחלק זה של הקורס נלמד על אופטימיזציה של שאילתות ב-Elasticsearch. נבין כיצד לבצע פרופילינג של שאילתות (Query profiling) לאבחון ואופטימיזציה של ביצועים. נלמד על קאשינג וחימום (Caching and warming) לשיפור זמני התגובה של השאילתות. נבחן טכניקות אופטימיזציה של אינדוקס (Indexing optimizations) לשיפור יעילות האינדוקס. נבין את השימוש במנגנוני ניתוק (Circuit breakers) למניעת עומסים יתר. ולבסוף, נלמד כיצד לבצע כוונון ביצועים (Performance tuning) למערכת כולה.

תוספים ל-Elasticsearch

בחלק זה של הקורס נלמד על תוספים (Plugins) ב-Elasticsearch. נבין כיצד להתקין ולנהל תוספים בצורה יעילה. נבחן תוספים פופולריים כמו Ingest, Mapper ו-Repository, שמשפרים את יכולות המערכת. נלמד על פיתוח תוספים מותאמים אישית לצרכים ספציפיים. נדון בניהול והפצה של תוספים, ונדון בנושאים קריטיים שקשורים לאבטחת מידע שיש לקחת בחשבון בשימוש בתוספים.

Elasticsearch ו-Kibana

בחלק זה של הקורס נלמד על Kibana, כלי הוויזואליזציה של Elasticsearch. נבין את מבוא ל-Kibana וכיצד להשתמש בו להמחשת נתונים. נלמד ליצור Dashboards מתקדמים ודוחות לצרכים שונים. נבחן את פיתוח התוספים ל-Kibana  כדי להרחיב את היכולות שלו. ולבסוף, נדון באבטחה ובקרת גישה לטובת אבטחת השימוש במערכת.

Logstash וקליטת נתונים

בחלק זה של הקורס נלמד על Logstash, כלי לקליטת ועיבוד נתונים ב-Elasticsearch. נבין את המבוא ל-Logstash וכיצד הוא פועל. נלמד על תוספי קלט, פילטרים ופלט שמשמשים לעיבוד הנתונים. נבחן את הקונפיגורציה של Logstash וכיצד לשלב אותו עם Elasticsearch. לבסוף, נלמד על קונפיגורציות מתקדמות של Logstash לשיפור תהליכי קליטת הנתונים ועיבודם.

Elasticsearch בענן

בחלק זה של הקורס נלמד על השימוש ב-Elasticsearch בענן. נבחן שירותים מנוהלים כמו Elastic Cloud ו-AWS Elasticsearch Service, המספקים פתרונות מוכנים לשימוש. נלמד על Deploy ו Scaling של Elasticsearch בסביבות ענן. נבין כיצד לבצע ניטור והתרעות (Monitoring and alerting) כדי לשמור על בריאות המערכת. נדון בשיקולי אבטחה בענן לשמירה על נתונים מאובטחים. ולבסוף, נדון גם בנושאי אופטימיזציה של עלויות בענן כדי להשתמש במשאבים בצורה יעילה וחסכונית.

Elasticsearch ו-Java

בחלק זה של הקורס נלמד על שילוב Elasticsearch עם Java. (ניתן לבנות בקורס חלק רחב יותר ואף שילוב של קורס Java ) נבין את השימוש ב-Java API clients כמו High-Level REST Client לניהול תקשורת עם Elasticsearch. נלמד על אינטגרציה של Elasticsearch עם אפליקציות Java ועל Performance tuning לשיפור היעילות. נדון בהפעלת פעולות א-סינכרוניות וסינכרוניות וכיצד להשתמש בהן. לבסוף, נלמד על שיטות Best practices לעבודה עם Elasticsearch ב-Java.

Elasticsearch ואבטחת מידע

בחלק זה של הקורס נלמד על אבטחת מידע בסביבת Elasticsearch. נבין את תהליכי האימות והרשאות (Authentication and authorization) למתן גישה מאובטחת. נלמד על הצפנה ו-SSL/TLS להגנה על הנתונים בתעבורה. נעמיק בבקרת גישה מבוססת תפקידים (Role-based access control) לניהול גישה למשתמשים שונים.

נושאים מתקדמים נוספים

בחלק זה של הקורס נעמיק בנושאים מתקדמים ב-Elasticsearch. נלמד על חיפוש מבוזר וחיפוש בין-אשכולות לניהול חיפושים במערכות גדולות ומורכבות. נבין כיצד לשלב Machine learning עם Elasticsearch לניתוח נתונים מתקדם. נלמד על אינטגרציה של Elasticsearch עם נתונים זורמים (Streaming data) כדי לעבד נתונים בזמן אמת. נדון בשיפור ואופטימיזציה של ביצועים לטובת יעילות המערכת. ולבסוף, נבין כיצד לשלב Elasticsearch עם מאגרי נתונים אחרים כמו Hadoop ו-Kafka להפקת תובנות מורכבות.

Azure Infrastructure Operations

אנגולר 9 היא הגרסה העדכנית ביותר של של ה Framework של Google לבניית יישומים מורכבים בדפדפן . גרסה מתקדמת זו מספקת את כל הדרוש לבניית צד הלקוח (Front End) בצורה מהירה, עם ניהול זיכרון חכם, ניהול נתונים, שירותי Http, עבודה עם טפסים ועוד. בקורס זה נלמד את כל היכולות המתקדמות של הספרייה, החל מנושאים כלליים כגון תכנון ארכיטקטורת מערכת Web בעידן המודרני, בניית פקדים בסיסיים ומתקדמים ע״י מימוש מודל MVVM, תקשורת בין פקדים, עבודה עם טפסים חכמים, תקשורת אסינכרונית ועבודה מול השרת, ועד אפליקציות מבוססות Single Page Applications. (לסילבוס מפורט – ראה בהמשך) בהתאם למתכונת Extreme70, הקורס מועבר כמעבדה מתקדמת וכולל גם פרוייקט גמר.

לאיזה תפקידים נדרש הידע של הקורס?

כלים בשימוש בקורס

DevOps Engineer

מהנדס מערכת או מפתח תוכנה שמתמחה בבנייה, תחזוק ,ניהול תשתיות טכנולוגיות, תהליכים וכלים הנדרשים לפיתוח ופרסום תוכנה. משפר את יעילות, התפעול והפיתוח של התוכנה.

Data Scientist

מתמחה בניתוח ובהבנת נתונים מורכבים על מנת להפיק מתוכם תובנות ומידע שיכולים לתמוך בקבלת החלטות ובמערכות קבלת החלטות מבוססות נתונים.

Backend Developer

מפתח צד שרת מתמחה בפיתוח ותחזוקת הלוגיקה הפנימית של התוכנה, בנית מערכת השרתים וטיפול בבקשות הנשלחות מצד הלקוח של האפליקציה.

Full-Stack Developer

מפתח הפול-סטאק מכיר ועובד עם שני צדדי הפיתוח המרכזיים: צד הפרונט-אנד (Frontend) וצד הבק-אנד (Backend). בכך, הוא יכול לתכנת ולנהל את כל שלבי הפיתוח של האפליקציה או האתר.

הקורסים כוללים

אפשרות להקלטה
של כל
הקורסים

ליווי שוטף של הקבוצה על ידי המדריך + תמיכה לאורך כל ההכשרה

התאמה אישית של הצרכים בהתאם לצורכי ההכשרה

לאיזה תפקידים נדרש הידע של הקורס?

Cloud Architect

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

כלים בשימוש בקורס

אתם שואלים
אנחנו עונים

הקורסים שלנו מועברים בדרך שנוחה לכם – פרונטלי בבית הלקוח, בכיתה פיזית מטעם codePro ברחבי הארץ, או בבית הלקוח.

כן, ניתן לשנות ולהתאים באופן אישי את הסילבוס בהתאם לצורכי החברה. לפני כל הכשרה המומחים של codePro מקיימים פגישה עם הלקוח, מבינים את הצורך ומתאימים את ההכשרה בצורה הטובה ביותר.

בלמידה והטמעת טכנולוגיה חדשה אנחנו מאמינים בעבודה בידיים, לכן כל ההכשרה מלווה בעבודה ותרגול. גם במהלך השיעור – וגם לאחר השיעור. 

סגל הדרכה שלנו מגוון ומורכב מהמרצים הטובים בישראל.

המרצים שלנו בעלי ניסיון רב בהדרכה, וכמובן בעלי ניסיון מתאים מהתעשייה לסוג ההכשרה הספציפי.

לפני התחלת הקורס תוכלו לשוחח עם המרצה ולהתרשם ממנו, ונוכל גם להציג לכם את הקו"ח והניסיון הרלוונטי של המרצה לתחום ההדרכה.

קורסים נוספים

קורס Fullstack Web Development

קורס Data Visualization – הדמיית נתונים

קורס Kubernetes

קורס PowerShell Expert

קורס IIS Administration

קורס פיתוח JavaScript

מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר לייעוץ ראשוני ללא עלות

מעוניינים בפרטים נוספים?

דילוג לתוכן