קורס פיתוח תוכנה בשפת C++

כל הקורסים ניתנים לשינוי בהתאם לצורכי הלקוח וסילבוס סופי יקבע לאחר שיחת איפיון מקצועית

דרישות קדם

 • רקע קודם בתכנות
 • רקע במתמטיקה
 • הכרות עם מבני נתונים
 • רקע קודם בפיתוח תוכנה

קהל היעד

 • מפתחי Embedded
 • מפתחי מערכות זמן אמת (RTOS):
 • מפתחי תוכנה מתחום הרובוטיקה
 • צוותי R&D המעוניינים לפתח ב C++ ולהעשיר את הידע.

פרטים נוספים

 • 40 שעות אקדמאיות.
 • הקורס מועבר בZOOM או פרונטאלי בבית הלקוח.
 • הסילבוס ניתן לשינוי והתאמה בהתאם לצרכי הלקוח.

למה

קורס פיתוח תוכנה בשפת C++

?

C++ היא שפת תכנות ותיקה ועוצמתית שפותחה על ידי Bjarne Stroustrup בשנת 1983. השפה משלבת יכולות של תכנות מונחה עצמים (OOP) עם ביצועים גבוהים ויעילות תכנותית, והיא משמשת בפיתוח מערכות זמן אמת, תוכנות מערכת, משחקים ויישומים מדעיים. C++ מאופיינת בגמישות רבה ומאפשרת למפתחים לשלוט בצורה מדויקת בניהול זיכרון ובמשאבי מערכת.

קורס "פיתוח תוכנה בשפת C++" מיועד למתכנתים ולצוותי פיתוח המעוניינים ללמוד ולשלוט בשפה, תוך דגש על פיתוח מערכות מורכבות ויישומים בעלי ביצועים גבוהים. הקורס פונה למתכנתים עם רקע בשפות תכנות אחרות או למפתחי מערכות מסוגים רלוונטים שרוצים להתמקצע ב-C++. הקורס מתאים במיוחד לצוותי פיתוח שמעוניינים להכשיר מפתחים לעבודה עם C++.

בקורס המשתתפים יכירו את היתרונות של C++ כשפת פיתוח וכן גם את הכלים המתקדמים והטכניקות החדשות ליצירת יישומים מורכבים ויעילים בצורה פשוטה וברורה.

רוצה להצטרף אלינו?

למה מתאים
הקורס

נושאים עיקריים בקורס:

• Fundamental Data Types

• Variable Declaration and Initialization

• Type Modifiers and Qualifiers

• Type Conversion and Casting

• Constants and Literals

מבוא ל-C++

בחלק זה של הקורס נלמד על ההיסטוריה והסקירה הכללית של שפת C++. נבין את החשיבות של השפה וההתפתחות שלה לאורך השנים. נלמד על Compilers ו-IDEs (סביבות פיתוח משולבות) שמתאימים לכתיבת קוד ב-C++. נכיר את מבנה התוכנית הבסיסי, נבין כיצד פועלות פקודות Input/Output (I/O) לקליטת והצגת נתונים, ונלמד על כתיבת הערות (Comments) וסגנון כתיבת קוד שמקובל בתעשייה.

סוגי נתונים ומשתנים

בחלק זה של הקורס נלמד על סוגי הנתונים הבסיסיים ב-C++, כגון int, float, ו-char. נבין כיצד להכריז על משתנים וכיצד לאתחל אותם (Initialization). נלמד על סוגי המודיפיירים (Type Modifiers) והקוואליפיירים (Qualifiers) שמשנים את התנהגות סוגי הנתונים. נבחן את תהליך המרת סוגי נתונים ו-Casting, וכן נלמד על קבועים וליטרלים (Constants and Literals) לייצוג ערכים קבועים בתוכנית.

אופרטורים וביטויים

בחלק זה של הקורס נלמד על האופרטורים האריתמטיים (Arithmetic Operators) המשמשים לביצוע פעולות מתמטיות בסיסיות כמו חיבור, חיסור, כפל וחילוק. נבין את האופרטורים היחסיים והלוגיים המשמשים להשוואות ולפעולות לוגיות. נלמד על אופרטורים ביטיים (Bitwise Operators) המאפשרים עבודה ברמת הסיבית. נבחן את סדר הקדימויות והאסוציאטיביות (Associativity) של אופרטורים שונים, וכן נבין כיצד להשתמש בביטויים ופקודות לכתיבת קוד יעיל וברור.

מבני בקרה ב C++

בחלק זה של הקורס נלמד על מבני בקרה המשמשים לשליטה בזרימת התוכנית. נבין את השימוש בפקודות תנאי כמו if, else, ו-switch לקבלת החלטות בקוד. נלמד על לולאות כמו for, while ו-do-while לביצוע פעולות חוזרות. נכיר את השימוש בפקודות break ו-continue לשליטה בזרימת הלולאות. נלמד גם על שימוש במבני בקרה מקוננים  ליצירת לוגיקה מורכבת יותר, ולבסוף, נלמד טכניקות Debug למציאת ותיקון שגיאות בקוד.

פונקציות בשפת C++

בחלק זה של הקורס נלמד על פונקציות ב-C++. נבין כיצד להכריז ולהגדיר פונקציות וכיצד להשתמש בפרוטוטייפים של פונקציות ואוברלודינג (Function Prototypes and Overloading) ליצירת פונקציות בעלות אותו שם עם פרמטרים שונים. נלמד את ההבדל בין העברה By Refference ו By Value  בעת קריאה לפונקציות. נדבר גם על רקורסיה - הצורת כתיבה שמאפשרת לפונקציות לקרוא לעצמן לפתרון בעיות מורכבות. ולבסוף, נלמד על Scope וחיי המשתנים של פונקציות.

מערכים ב C++

בחלק זה של הקורס נלמד על מערכים (Arrays) ב-C++. נבין את השימוש במערכים חד-ממדיים לאחסון סדרות של נתונים. נלמד על מערכים רב-ממדיים  לאחסון נתונים במבנים מורכבים יותר כמו מטריצות. נבחן את הדרכים לאתחול וגישה למערכים, וכן על פעולות שניתן לבצע על מערכים.

מצביעים - Pointers

בחלק זה של הקורס נלמד על מצביעים (Pointers) ב-C++. נבין מה הם מצביעים וכיצד הם פועלים ונלמד על אריתמטיקה של מצביעים (Pointer Arithmetic). כדי לבצע פעולות חישוביות על כתובות זיכרון. נכיר את השימוש בהקצאת זיכרון דינמית (Dynamic Memory Allocation) לניהול זיכרון בצורה גמישה ויעילה. נלמד על הקשר בין מצביעים למערכים וכיצד לעבוד עם שניהם. לבסוף, נדון במלכודות נפוצות של מצביעים ושיטות עבודה מומלצות כדי להמנע משגיאות.

מחלקות ואובייקטים

בחלק זה של הקורס נלמד על תכנות מונחה עצמים (OOP) ב-C++. נבין את המושג של מחלקות ואובייקטים וכיצד להשתמש בהם ליצירת תוכנות מורכבות ומובנות יותר. נלמד על סוגי משתנים כמו public, private, ו-protected להגדרת רמות גישה למחלקה. נלמד על תפקידו של Constructor בניהול האובייקטים. כמו כן, נלמד על Overloading ליצירת פונקציות ושיטות בעלות אותו שם עם פרמטרים שונים לשיתוף מידע בין מחלקות.

העמסת אופרטורים

בחלק זה של הקורס נלמד על מושג העמסת אופרטורים (Operator Overloading) ב-C++. נבין כיצד ניתן להעמיס אופרטורים כדי לאפשר פעולות מותאמות אישית על אובייקטים במחלקות. נראה איך עושים זאת בסוגים שונים של אופרטורים.

הורשה (Inheritance)

בחלק זה של הקורס נלמד על מושגי ההורשה (Inheritance) בתכנות מונחה עצמים ב-C++. נבין את הרעיון הבסיסי של הורשה וכיצד היא מאפשרת ליצור מחלקות חדשות על בסיס מחלקות קיימות. למשל, נלמד על הורשה יחידה (Single Inheritance) שבה מחלקה נגזרת יורשת ממחלקת בסיס אחת, ועל הורשה מרובה (Multiple Inheritance) שבה מחלקה נגזרת יורשת ממספר מחלקות בסיס.

טיפול בקבצים

בחלק זה של הקורס נלמד על טיפול ועבודה עם קבצים ב-C++. נבין כיצד לעבוד עם קבצים שונים במערכת, צורת הכתיבה והקריאה לקבצים, קריאה וכתיבת קבצים בצורה טקסטואלית ופעולות בקבצים בינאריים לשם עבודה עם נתונים בינאריים ובטיפול בשגיאות לניהול נכון של תקלות בעבודה עם קבצים.

תבניות

בחלק זה של הקורס נלמד על תבניות (Templates) ב-C++. נבין כיצד להשתמש בתבניות פונקציות  ומחלקות ליצירת קוד גנרי. נלמד על  Template Specialization להתאמה אישית, ועל תכונות מטא לביצוע חישובים בזמן הקומפילציה.

הספרייה הסטנדרטית לתבניות (STL)

בחלק זה של הקורס נלמד על הספרייה הסטנדרטית לתבניות (STL) ב-C++. נבין מה זה STL וכיצד היא משפרת את הפיתוח. נלמד על Containers כמו vector, list, ו-deque לאחסון וניהול נתונים. נבין את השימוש באיטרטורים (Iterators) לגישה לנתונים בContainers. נכיר אלגוריתמים כמו sort ו-search לפעולות יעילות על נתונים. לבסוף, נלמד על Function Objects and Lambdas לתכנות גמיש ועוצמתי יותר.

העשרה ונושאים מתקדמים

בחלק זה של הקורס נכיר נושאים מתקדמים נוספים ב-C++. למשל נדבר טיפול ב Exception Handling לניהול שגיאות. נלמד על מצביעים חכמים (Smart Pointers) לניהול זיכרון יעיל. נבחן את השימוש בהנחיות קדם-מעבד (Preprocessor Directives) לקביעת תנאים והגדרות בקוד. נלמד על  Namespaces לארגון הקוד בצורה מסודרת, שימוש בכלי AI ושילובם, ועוד.

Azure Infrastructure Operations

אנגולר 9 היא הגרסה העדכנית ביותר של של ה Framework של Google לבניית יישומים מורכבים בדפדפן . גרסה מתקדמת זו מספקת את כל הדרוש לבניית צד הלקוח (Front End) בצורה מהירה, עם ניהול זיכרון חכם, ניהול נתונים, שירותי Http, עבודה עם טפסים ועוד. בקורס זה נלמד את כל היכולות המתקדמות של הספרייה, החל מנושאים כלליים כגון תכנון ארכיטקטורת מערכת Web בעידן המודרני, בניית פקדים בסיסיים ומתקדמים ע״י מימוש מודל MVVM, תקשורת בין פקדים, עבודה עם טפסים חכמים, תקשורת אסינכרונית ועבודה מול השרת, ועד אפליקציות מבוססות Single Page Applications. (לסילבוס מפורט – ראה בהמשך) בהתאם למתכונת Extreme70, הקורס מועבר כמעבדה מתקדמת וכולל גם פרוייקט גמר.

לאיזה תפקידים נדרש הידע של הקורס?

כלים בשימוש בקורס

Embedded System Engineer

אחראי לעבוד על פיתוח, תכנון, והטמעת מערכות מחשב מיוחדות המובנות בתוך מכשירים אלקטרוניים.

Game Developer

אחראי לפתח משחקים לפלטפורמות שונות כמו מחשב, מובייל, קונסולות, ועוד.

Backend Developer

מפתח צד שרת מתמחה בפיתוח ותחזוקת הלוגיקה הפנימית של התוכנה, בנית מערכת השרתים וטיפול בבקשות הנשלחות מצד הלקוח של האפליקציה.

Full-Stack Developer

מפתח הפול-סטאק מכיר ועובד עם שני צדדי הפיתוח המרכזיים: צד הפרונט-אנד (Frontend) וצד הבק-אנד (Backend). בכך, הוא יכול לתכנת ולנהל את כל שלבי הפיתוח של האפליקציה או האתר.

הקורסים כוללים

אפשרות להקלטה
של כל
הקורסים

ליווי שוטף של הקבוצה על ידי המדריך + תמיכה לאורך כל ההכשרה

התאמה אישית של הצרכים בהתאם לצורכי ההכשרה

לאיזה תפקידים נדרש הידע של הקורס?

Cloud Architect

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

Cloud Architect

Does System Design and architects infrastructure on Cloud. Plays key role between software team and customers. Implements Agile and DevOps Methodologies in the team.

כלים בשימוש בקורס

אתם שואלים
אנחנו עונים

הקורסים שלנו מועברים בדרך שנוחה לכם – פרונטלי בבית הלקוח, בכיתה פיזית מטעם codePro ברחבי הארץ, או בבית הלקוח.

כן, ניתן לשנות ולהתאים באופן אישי את הסילבוס בהתאם לצורכי החברה. לפני כל הכשרה המומחים של codePro מקיימים פגישה עם הלקוח, מבינים את הצורך ומתאימים את ההכשרה בצורה הטובה ביותר.

בלמידה והטמעת טכנולוגיה חדשה אנחנו מאמינים בעבודה בידיים, לכן כל ההכשרה מלווה בעבודה ותרגול. גם במהלך השיעור – וגם לאחר השיעור. 

סגל הדרכה שלנו מגוון ומורכב מהמרצים הטובים בישראל.

המרצים שלנו בעלי ניסיון רב בהדרכה, וכמובן בעלי ניסיון מתאים מהתעשייה לסוג ההכשרה הספציפי.

לפני התחלת הקורס תוכלו לשוחח עם המרצה ולהתרשם ממנו, ונוכל גם להציג לכם את הקו"ח והניסיון הרלוונטי של המרצה לתחום ההדרכה.

קורסים נוספים

קורס פיתוח NODE.JS

קורס Fullstack Web Development

קורס פיתוח משחקי מחשב עם Unity

קורס עיצוב גרפי עם כלי AI

קורס הכנה להסמכת NSE מבית Fortinet – Level 1

מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר לייעוץ ראשוני ללא עלות

מעוניינים בפרטים נוספים?

דילוג לתוכן